Różne metody noszenia srebrnej biżuterii

bizuteria

W rankingu najpopularniejszych i najpiękniejszych metali szlachetnych zaraz po złocie, czyli na drugim miejscu plasuje się oczywiście srebro. Niektórzy zresztą lubią się z nim nawet bardziej niżeli ze złotem. Doceniają to, że nie jest ono aż tak bardzo pretensjonalne i prezentuje się bardziej swobodnie oraz nowocześniej.

Srebrna biżuteria chwali się zatem atrakcyjną prezencją, ale na szczęście nie tylko nią, bo przy tym wszystkim jest całkiem tania, zwłaszcza jak na biżuterię wykonaną z prawdziwego metalu szlachetnego. Jeżeli do produkcji wyrobu użyje się większej ilości srebra, nie trzeba też będzie uzupełniać go niklem bądź mosiądzem, co sprawi, że przygotowany w ten sposób wyrób najprawdopodobniej okaże się bezpieczny i zdrowy dla każdego typu skóry, bo nie będzie wywoływać na tej skórze żadnych reakcji uczuleniowych, reakcji alergicznych albo jeszcze innych nieprzyjemnych objawów. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci. One właśnie powinny nosić głównie srebrną albo złotą biżuterię, a na pewno nie tą wykonywaną z alergizującego niklu albo jakichkolwiek tworzyw sztucznych.

Zobacz też, jakie męskie bransoletki są dzisiaj w modzie.

Przechodząc jednak do głównego tematu tego tekstu – jak taka biżuteria srebrna powinna być noszona, aby dobrze się prezentowała? Otóż to zależy od jej rodzaju i wyglądu. Biżuteria klasycznie srebrna, niezawierająca żadnych dodatkowych zdobień w innych barwach, przepięknie będzie prezentować się na tle ubrań o równie chłodnych odcieniach, czyli np. ciemnozielonej butelkowej sukienki albo fioletowej marynarki. Dobrze połączy się również z brązem albo różem.

W przypadku tych dwóch odcieni trzeba jedynie zadbać o to, by wpadały one w chłodniejsze, a nie cieplejsze tony. Klasycznym wyborem będą też ubrania o barwie czarnej bądź białej. Akurat taka monochromatyczna kolorystyka zawsze dobrze komponuje się niemalże z każdym wariantem biżuterii. Srebrna biżuteria nie lubi się jedynie z tymi typowo ciepłymi odcieniami, czyli np. żółcią, pomarańczą i czerwienią.