Wzrost popularności w modzie kolorów metalicznych.

Jewelry ring and earrings witht big yellow gems on black coal background

Metaliczne kolory nie są niczym nowym, lata 80-te zapoczątkowały ten trend, który z roku na rok pojawia się na najlepszych wieczornych przyjęciach, na specjalnych imprezach, takich jak śluby i oczywiście na wielkich czerwonych dywanach na całym świecie. I oto są one ponownie, ale z nowym wariantem, czy jesteś gotowy, aby poznać wszystkie nowości tego ponadczasowego trendu?

Trend, który pochodzi sprzed lat, ale z wielką innowacją.

Zarówno odzież wykonana ze złotych tkanin, jak i w jej najbardziej eleganckiej metalicznej wersji, czyli srebra, jest obecna we wszystkich rodzajach firm i marek, bardziej przystępna dla wszystkich odbiorców, w wielu fakturach i oczywiście w nieskończoności ubrań.

Ponadczasowy trend.

Jeśli wcześniej te metaliczne kolory wydawały się być ograniczone do garniturów, sukienek i wieczorowych akcesoriów, trend ten poszedł o krok dalej i oferuje nam możliwość błyszczenia, niezależnie od czasu, w każdym miejscu i na każdy plan, czy jest to eleganckie wydarzenie lub bardziej swobodny kontekst.

Jakie metaliczne ubrania są obowiązkowe w Twojej szafie?

Zaczynając od akcesoriów, nie możesz pominąć podstawowych kolczyków w kształcie obręczy, niezależnie od ich rozmiaru, naszyjników i chokerów, pierścionków i bransoletek. Najlepszą opcją w tym sensie jest niewątpliwie złoto i srebro, ale można również kupić piękne kawałki dobrej jakości biżuterii.
Metaliczna torebka może dodać niesamowity dotyk do podstawowego wyglądu, podobnie jak pięknie błyszczące buty, czy to sznurowane buty w stylu wojskowym, buty na obcasie w stylu skarpetek lub oszałamiające sandały mule na to lato.
Jeśli mówimy o ubraniach, nie może zabraknąć w Twojej szafie pary metalicznych spodni, które były trendem już w 2010 roku, w wersji skinny, a teraz powracają silniejsze niż kiedykolwiek, idealne do każdej stylizacji.
Przyda Ci się również metaliczny trencz. O ile kilka lat temu popularne były klasyczne trencze w neutralnych odcieniach, beżach i brązach przede wszystkim, nadawały ton jesieni, to w przyszłym sezonie będzie można je zobaczyć w jaskrawych kolorach.
Kolorowe kurtki skórzane były również trendem kilka sezonów temu, jeśli zdecydowałaś się na jedną w metalicznym odcieniu, jej czas nadszedł ponownie, odkurz ją i pozwól, aby znów była na czołówkach gazet.
Obowiązkowym elementem są również spódnice metaliczne, zarówno w klasycznym złocie i srebrze, jak i w innych fantazyjnych kolorach. Możesz zdecydować się na spódnicę mini lub plisowaną spódnicę poniżej kolan. Niezależnie od tego, jaki jest Twój styl, punkt wspólny jest podobny do nich wszystkich, muszą być metaliczne.
I jak możemy zapomnieć o bluzkach i topach w tych niesamowitych kolorach, zdolnych do wniesienia świetlistego akcentu do każdego casualowego wyglądu, nawet jeśli są one połączone z dżinsami i spodniami dresowymi.

Jaki jest najlepszy sposób na łączenie metalików?

Najlepszą rzeczą w tych metalicznych odcieniach jest to, że są one bardzo łatwe do połączenia. Możesz zaryzykować i wypróbować total look, z sukienką lub nawet decydując się na dwuczęściowy zespół, albo użyć innych części garderoby w różnych kolorach i z różnych tkanin.
Poniżej możesz zobaczyć różne sposoby łączenia tego stylu z innymi, bardziej podstawowymi ubraniami.
Metaliczny i jeansowy — totalny sukces.
Metaliczne i czarne — idealne do wieczornych stylizacji.
Metaliczny i biały, jasność, której potrzebujesz do każdej dziennej stylizacji.
Metaliczny i każdy inny kolor — prawda jest taka, że jest on tak idealny, że można go połączyć z każdym tonem gamy chromatycznej, więc to Ty decydujesz, który z nich jest Twoim ulubionym.