Czym jest biotatuaż? Co warto wiedzieć?

Tatuowanie ciała ma związek z różnymi sytuacjami w życiu, czasem są one właściwie przemyślane a czasem podejmowane pod wpływem chwili czy emocji. Moda na tatuaż trwa nieprzerwanie i ozdabianie ciała w ten sposób jest dla jednych istotną formą związaną z atrakcyjnością. Natomiast o ile moda na tatuowanie nie przemija, to może dość często przemija wzór tatuażu i po pewnym czasie chcielibyśmy go zmienić na inny związany być może z innym wydarzeniem mającym znaczenie w naszym życiu.

Biotatuaż coraz popularniejszy

W salonach tatuażu w ostatnim czasie można się spotkać z pojęciem biotatuażu. Możliwość wykonania takiego rodzaju tatuaż jest np. w salonie tatuażu niedaleko Zielonej Góry – sprawdź na ezielona.pl. Nazwa na pierwszy rzut oka może się kojarzyć z czymś ekologicznym jednak w żaden sposób nim nie jest. Osoba wykonująca zabieg stosuje te same tusze co przy zwykłym zabiegu z tą istotną różnicą, że wprowadzane są one w płytsze warstwy skóry za pomocą specjalnej igły.

Z czasem tak wykonany tatuaż po prostu zanika, ma to związek przede wszystkim z naturalnym złuszczaniem się naskórka, z eksponowaniem skóry na promienie słoneczne czy codziennymi czynnościami higienicznymi związanymi z pielęgnacją naszej skóry. Koszt wykonania takiego tatuażu jest porównywalny ze zwykłym i zależy od jego rozmiaru i stopnia skomplikowania istotną wadą jest, że biotatuaż po pewnym czasie zaczyna zanikać lub blednąć co ma związek z jego estetyką. Rozwiązaniem jest powtórzyć zabieg i przywrócić go do świetności lub po prostu zostawić aby całkowicie zniknął jeśli nam się znudzi. Przy czym czas takiego zanikania wiąże się z okresem ścierania naskórka i trwa kilka do kilku lat.