Pasek – sprzymierzeniec w modelowaniu sylwetki

Woman in cable-knit white sweater with Scandinavian pattern and brown chinos trousers with leather belt. Casual clothes for snuggle weather. Modern urban fashion.

Odpowiednio dobrany pozwoli zapanować nad proporcjami twojej figury. Zobacz, ile dobrego może zdziałać ten dodatek!

Pasek to ważny element stroju. Prócz swojej zasadniczej funkcji – podtrzymywania w pasie spodni lub spódnicy i zwiększenia naszego komfortu, pełni i inne role. Może zmienić charakter stylizacji, dodać jej pazura, być jej ozdobą niczym biżuteria. Możemy nosić go na rozmaite sposoby, nie tylko tradycyjnie. Jest niezwykle przydatny, kiedy chcemy podkreślić lub ukryć mankamenty figury.

Jeden pasek, wiele możliwości

Jeśli do tej pory pasek nosiłaś wyłącznie do ulubionych dżinsów, postaraj się potraktować ten dodatek nieco inaczej. Zepnij nim sweter typu kardigan, dzięki czemu twoja sylwetka od razu nabierze lekkości. Szeroki model paska świetnie wygląda również w towarzystwie płaszcza, marynarki, kamizelki, poncza czy narzutki. Jedyną sylwetką, której taki zabieg się odradza jest jabłko – tutaj nie chcemy przyciągać uwagi do talii.

Kolor paska ma znaczenie

Kolejna rzecz to kolorystyka. Czy pasek powinien odznaczać się barwą? Jeżeli ma go nosić szczupła osoba z wcięciem w talii, to może się wyróżniać. Wtedy należy postawić na wyraźne kontrasty. Pozostałe sylwetki raczej powinny dobierać paski zbliżone do ubrania.

1. Wydłuży nogi

jest na to prosty sposób! Kup sobie superszeroki pas , najlepiej z miękkiego skaju lub tkaniny, ponieważ znakomicie się układa. Wystarczy spiąć go wysoko nad talią, a twoje nogi będą sięgać „do samego nieba”.

2. Ukryje brzuszek

Potrzebujesz zatuszować oponkę wokół talii? Wybierz dość szeroki pasek i noś go w towarzystwie długiej koszuli lub modnego golfu. Koniecznie opuść go nisko na biodra, a koszulę lub golf obowiązkowo zbluzuj.

3. Podkreśli talię

Postaw na pasek o szerokości od 5 do 10 cm. Może być zapinany lub wiązany. Zepnij się nim mocno na wysokości talii, a twoja chłopięca sylwetka nabierze zmysłowych kształtów. Jeśli chcesz subtelnie zaznaczyć wąską talię, zdecydowanie lepszy będzie pasek w kolorze identycznym jak twój strój.

4. Wysmukli biodra

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie wąski pasek o szerokości 2-3 cm. Noszony nisko na biodrach na dłuższej bluzce, tunice, sukience czy blezerze doda sylwetce lekkości. Ten trik sprawi, że szerokie biodra będą wyglądać znacznie smuklej niż w rzeczywistości.