Jak być piękną panią młodą?

Dzień ślubu dla każdej kobiety jest momentem magicznym i długo wyczekiwanym. Kobiety już jako małe dziewczynki wyobrażają sobie siebie w dniu ślubu. Marzą o pięknej i zjawiskowej sukni, obmyślają wygląd bukietu, fryzurę i makijaż. Gdy już nastąpi dzień prawdziwego ślubu, zwykle wyglądają nieco inaczej niż w swoich dziecięcych marzeniach, jednak zawsze robią wszystko, aby w tym dniu prezentować się olśniewająco.


Od czego zacząć dbanie o swój wygląd?


Każda kobieta, która chce wyjątkowo wyglądać na swoim ślubie, powinna być świadoma tego, że przygotowania należy zacząć już na wiele miesięcy wcześniej. Przede wszystkim warto zadbać o uzyskanie właściwej wagi ciała. Kilka miesięcy przed ślubem to odpowiedni czas także na to, aby zadbać o piękny uśmiech oraz o swoją cerę. Z kolei na kilka tygodni przed ślubem warto rozpocząć opalanie ciała. Jeśli danej kobiecie marzy się eleganckie upięcie albo piękne loki, powinna też zacząć zapuszczać włosy. Na wiele miesięcy przed ślubem należy zarezerwować termin w salonie sukien ślubnych aby mieć czas na to, by wybrać wymarzoną suknię. Rezerwacja terminów u fryzjera i kosmetyczki z reguły wymaga tylko kilku tygodni wyprzedzenia. Trzeba oczywiście uwzględnić czas na próbny makijaż oraz próbne uczesanie ślubne.


Suknia ślubna


Suknia ślubna to zdecydowanie najważniejszy element wizerunku w tym dniu. Nie jest łatwo zdecydować się na ostateczny model, bo obecnie w sprzedaży jest wiele pięknych sukni. Warto więc zacząć od przeglądania katalogów i stron internetowych o tej tematyce. Można też odwiedzić targi ślubne. Idąc na pierwsze spotkanie w salonie sukien ślubnych dobrze jest już mieć choćby ogólną wizję tego, jaką suknię chcemy kupić. Kobiety z reguły wiedzą już wcześniej, czy chcą by suknia była krótka czy długa, miała krój księżniczki a może syreny. Będąc już na miejscu warto przymierzać różne modele sukien, bo czasami sukienka na wieszaku może nam się wydawać średnio ciekawa a później okazuje się, że danej kobiecie jest w niej bardzo dobrze. Podczas wyboru sukni ślubnej warto korzystać z rad asystentek, które bardzo dobrze znają ten rynek i są w stanie trafnie doradzić. Nie należy sztywno przywiązywać się do swoich wcześniejszych założeń. Może okazać się na przykład, że dana dziewczyna marzyła o typowej śnieżnobiałej sukni, jednak po przymierzeniu kilku modeli, okazuje się że jej typ urody dużo lepiej wygląda w sukni ecru.


Dodatki ślubne


Podczas zakupu sukni ślubnej warto też wybrać piękne dodatki takie jak welon, diadem, opaska czy kwiaty, które zostaną wpięte do uczesania. Bardzo ważne będą także buty ślubne, które powinny być nie tylko efektowne ale także wygodne. Oprócz tego pani młoda zwykle kupuje pończochy oraz bieliznę ślubną i bieliznę na noc poślubną. Jeśli ślub nie jest przewidziany latem warto także dokupić bolerko lub etolę. Bardzo ważną rolę w dniu ślubu będzie odgrywała także biżuteria, która powinna być elegancka i wyjątkowa. Panie zwykle decydują się założyć długie kolczyki, naszyjnik i bransoletkę.


Co jeszcze wpłynie na piękny wygląd pani młodej?


W uzyskaniu pięknego wyglądu pani młodej bardzo pomagają fryzjer i kosmetyczka. Na tę okazję warto postawić na eleganckie upięcie, wykonane przez profesjonalnego fryzjera. Do takiej fryzury można wpiąć kwiaty sztuczne, żywe oraz ozdoby z cyrkoniami. Z kolei dobry makijażysta może wspaniale podkreślić urodę pani młodej. Jego rolą będzie także przygotowanie pięknych paznokci, specjalnie stylizowanych na tę okazję.