Estetyczne i użytkowe atuty asortymentu biżuterii z mosiądzu

Chociaż biżuteria z mosiądzu może być mniej wartościowa niż czyste srebro czy złoto, to w tym duecie jest równie modna. Wszechobecny mosiądz jest modowym produktem, który znajduje się w kolekcji biżuterii niemal każdej kobiety. Nawet mężczyźni nie pozostali w tyle. Mosiężna biżuteria staje się wśród nich coraz bardziej popularną ozdobą.

Mosiądz w jubilerstwie

Przez tysiąclecia mosiądz był używany do tworzenia ozdób, elementów dekoracyjnych, instrumentów muzycznych, naczyń kuchennych, lamp, klamek, itp. Dziś jest coraz bardziej popularny w sferze mody w postaci ręcznie robionej, spersonalizowanej biżuterii mosiężnej. W Tarnowie znajduje się nawet specjalny punkt jubilerski z biżuterią z mosiądzu – o tym punkcie możemy więcej dowiedzieć się na InfoTarnow.pl.

Mosiądz jest bardzo plastyczny, co jest pożądaną cechą dla jubilerów. Może być obrabiany ze względną łatwością i może być wykorzystany do urzeczywistnienia prawie każdego projektu jubilerskiego. Kiedy nowy mosiądz ma piękny złoty połysk, sprawia, że powstaje z niego oszałamiająca biżuteria. Natomiast starzejący się mosiądz traci wiele ze swojego blasku, ale niektórzy doceniają ten rocznikowy rustykalny wygląd. Są skłonni nawet malować metalową biżuterię, aby wyglądała, jakby była wykonana ze starego mosiądzu. Ponadto biżuteria z mosiądzu jest wyceniana znacznie poniżej tego, co trzeba by zapłacić za biżuterię ze złota. Jest to zatem idealna alternatywa dla niedrogiej biżuterii. Otrzymujemy olśniewający, złoty wygląd wyrobu, ale za niższą cenę.

O biżuterii z mosiądzu

Biżuteria z mosiądzu to najczęściej pozłacana biżuteria okolicznościowa, która może z czasem może zmatowieć i przybrać ciemniejszy złocistobrązowy kolor. Niektórzy podziwiają ten bardziej „antyczny” odcień, ale inni będą woleli oryginalny połysk.

Na rynku można znaleźć kolekcje pierścionków z mosiądzu w różnych stylach i rozmiarach z kamieniami naturalnymi, z symbolicznymi wzorami dla kobiet, a także dla mężczyzn. Pierścionki z mosiądzu są wykonywane ręcznie z precyzją i elegancją, wśród których można spotkać unikatowe egzemplarze. Natomiast wisiorki i naszyjniki z mosiądzu są wykonywane w różnych stylach, nawet w stylu bohemy lub hipisowskim i można je nosić na przykład na indyjskich tunikach lub długich sukienkach. W kolekcjach są prezentowane również mosiężne wisiorki z kamieniami lub z motywami etnicznymi lub symbolicznymi.

Mosiądz to doskonały materiał dla osób, które chcą nosić łańcuszki na kostkach. Materiał ten nie przesuwa się i może być noszony w wodzie. Łańcuszki z mosiądzu często podkreślają indywidualny charakter poprzez oryginalne złocenia i misternie wykonane sploty. Mosiądz jest dość twardym metalem. Nie łamie się ani nie pęka pod wpływem nacisku, ale nieco się rozciąga. Utrzymywana w odpowiednich warunkach biżuteria z mosiądzu będzie trwała przez wieki.