Biżuteria z naturalnymi kamieniami – co warto wiedzieć?

Kobiety uwielbiają blask mieniących się błyskotek. W zależności od gustu, wszystkie panie stawiają na niepowtarzalne i unikatowe ozdoby.

Wśród najpopularniejszej damskiej biżuterii należy nadmienić naszyjniki, bransoletki oraz urokliwe kolczyki. Do najszlachetniejszych metali, z których jubilerzy wykonują przepiękne ozdoby zalicza się złoto i srebro. Zaś największym zainteresowaniem wśród pań budzą ozdoby z kamieni naturalnych oraz bursztynu.

Złoto Bałtyku (bursztyn) w biżuterii

Bursztyn od wieków budził ogromne zainteresowanie. Zawsze był i nadal jest wdzięcznym materiałem na ozdoby jubilerskie. Ze względu na niepowtarzalną barwę oraz naturalne właściwości cieszy się powodzeniem wśród posiadanej biżuterii przez kobiety w różnym wieku.

Najpiękniejsze i unikatowe zawieszki do naszyjników oraz łańcuszków powstają z jasnego lub ciemnego bursztynu. Dużym zainteresowaniem cieszą się też bursztynowe kolczyki wiszące oraz sztyfty z malutkimi bursztynkami. Zastygła lawa żywiczna z naturalną zawartością roślin bądź mikroorganizmów jest w posiadaniu wielu kobiet.

Biżuteria z innymi kamieniami naturalnymi

Jakie kolczyki zdobią najlepiej? Oczywiście te z naturalnymi kamieniami. Magiczna moc kamieni naturalnych działa niczym amulet. Każda z pań pragnie mieć w posiadaniu taki talizman. Kamienie naturalne dzielimy na szlachetne i półszlachetne. Te pierwsze ze względu na swoją wysoką cenę są często tylko marzeniem płci pięknej. Poza tym, kamienie półszlachetne w niczym nie ustępują.

Turkus, topaz, onyks bądź kryształ górski równie pięknie i niepowtarzalnie błyszczą. Powstają z nich piękne oraz unikatowe bransoletki, korale, wisiory bądź kolczyki. Każdy z kamieni naturalnych posiada swoją wymowną symbolikę.